Plastová Vodoměrná šachta Plastbest

Vodoměrná Šachta je certifikována, vodotěsná, bezúdržbová a v požadovaných rozměrech českých vodáren.

S dodáním šachty do 14 pracovních dnů v rámci ČR.

Vodoměrná šachta Plastbest od 6 570 Kč

Plastová vodoměrná šachta Plastbest

Vodoměrná šachta je samonosná vodotěsná nádoba válcového tvaru, která slouží na uložení vodoměru pro napájení objektů na vodovod nebo jiných měrných zařízeních a později umožňují jejich průběžnou kontrolu. Strop šachty je neprůjezdný, proto je třeba situovat její osazení na místech, kde se nepředpokládá průjezd vozidel. Jejich moderní technologie zaručuje jednoduchou montáž a bezproblémový přístup. Naše šachty byly podrobeny certifikaci postupem TSÚS. Certifikát je vystaven na základě zprávy o certifikaci výrobku č. 00043/TSUS/P/2019.

Poklop, stoupačky a 2 průchody jako standard

Do standardní výbavy naší vodoměrné šachty patří pochůzný poklop s nosností 200kg, stoupačky a dva těsnící průchody ( ø 32mm ) umístěné 130mm od dna šachty. Drobné úpravy jako umístění průchodů, nebo extra průchod pro druhý vodoměr vám vyrobíme zdarma.

Standardní výbava vodoměrné šachty Plastbest

Vodoměrná šachta je dodávána ve výbavě tak, jak je to znázorněno na obrázku (nevztahuje se to na počet stupaček).

Hrubý a kvalitní plast vodoměrné šachty Plastbest

Vodoměrná šachta Plastbest je vyrobena z konstrukčního polypropylenu (PP), který je složený z 60% čistého nebo panenského PP granulátu a z 40% PP drtě získané z technologických odpadů, vznikajících při výrobě desek.

Plášť vodoměrné šachty, stejně jako plášť revizního otvoru nebo komínu, jsou vyrobeny z 6mm tlustého materiálu. Vrchní deska, prstenová výstuha a dno šachty jsou vyrobeny z 8mm tlustého materiálu. Šachta je staticky pevná vůči povětrnostním podmínkám.

Tloušťka plastu vodoměrné šachty Plastbest

Rozměr šachty si ověříte s vodárnami

Rozměr šachty je udávaný vodárenskými společnostmi. Naše vodoměrné šachty jsou akceptované všemi vodárenskými společnostmi v ČR. Před koupí šachty si ověřte rozměr s vašimi vodárnami.

Proč vodárny požadují takový rozměr vodoměrné šachty?

Je několik faktorů, jak vodárny určují potřebný rozměr šachty na usazení vodoměru. Výška šachty závisí od lokálních podmínek. Nemrznoucí hloubka v ČR je od 900 do 1300mm. Proto existují různé výšky šachet. Šířku šachty určuje stavební norma, která určuje šířku minimálně 1000mm. Samotné vodárny si určují šířku šachty od prostoru, který by chtěli mít pro instalaci nebo údržbu. Před objednáním šachty si zkontrolujte rozměr šachty s vaší vodárnou.

Seznam českých vodárenských společnosti

Papíry ke kolaudaci vodoměrné šachty

Vodoměrné šachty Plastbest jsou vydané s kompletní dokumentací ke kolaudaci. Ke každé vodoměrné šachtě Plastbest dostanete následující dokumenty:

Vodoměrné šachty Plastbest jsou S 2 letou zárukou

Vodoměrné šachty jsou bezúdržbové, vodotěsné a s delší životností než betonové. Všechny rozměry vodoměrných šachet jsou s 2 letou zárukou.

Proč vodoměrnou šachtu obetonovat?

Obetonovaní šachty se dělá jen z toho důvodu, aby spodní i přívalová voda nevytláčela šachtu nahoru. Proto doporučujeme šachtu zabezpečit betonem. Pro víc informací viz montáž vodoměrné šachty.

Potřebujete něco víc jako standart?

Za doplatek rozdílu ceny vám vyměníme standardní poklop šachty za poklop se 100% ochranou proti UV záření nebo za plast-gumový poklop.

Doplňky pro vodoměrnou šachtu Plastbest

Máte spodní vodu?

V tomto případě se dělá obetonování šachty do výšky minimálně 200 mm nad hladinou spodní vody. Toto opatření se dělá proto, aby spodní voda nevytlačila šachtu nahoru nebo aby šachtu nezdeformovala. Pro lepší ukotvení šachty v betonu vám doinstalujeme na vnější plášť šachty žebra s dírami (ø10mm) s přípravou na prostrčení roxoru (6-8 mm). Více informací o spodní vodě v montážním návodu vodoměrné šachty. Výstuhy objednáte v našem eShopu.

Maximálna spokojnosť

Vrelo odporúčam. Úžasny, ústretovy prístup a rýchle dodanie. Jozef U. - Košice

Koupit vodoměrnou šachtu Plastbest

Vodoměrnou šachtu Plastbest koupíte přes náš web nebo i telefonicky. Termín dodání je do 14 pracovních dnů.

Kontakt Ceník